Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

22. 11. 2017 – STEM/MARK a.s.
Zájem o prezidentské kandidáty v čase postupně roste: Podle aktuálních dat společnosti STEM/MARK zájem o prezidentské kandidáty a prezidentskou volbu v posledních dnech stoupá. Povědomí o méně známých kandidátech (Vratislav Kulhánek, Marek Hilšer či Pavel Fischer) se zvyšuje, patrně i vlivem jejich širšího zapojení do veřejné diskuse i aktivnější marketingové aktivity, kterým se s blížícím termínem voleb začínají týmy kandidátů věnovat.
20. 11. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal v České republice za třetí čtvrtletí roku 2017 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku nárůst téměř o 5 procent.
15. 11. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Český maloobchod zažívá příznivé období. Těží z pozitivního stavu celé české ekonomiky a z aktuálního vývoje nákupního a spotřebního chování. Rostoucí příjmy i pozitivně naladěné spotřebitelské klima přispívají k růstu maloobchodních výdajů populace. Stále větší počet lidí již neupřednostňuje jen nejlevnější zboží, ale vyhledává kvalitu.
14. 11. 2017 – STEM/MARK a.s.
Preferujeme domácí, nebo zahraniční značky? Jak se stavíme k převzetí českých značek zahraničními investory? Jsou původně české značky po takové akvizici nadále vnímány jako české? Co vlastně určuje, že značka je česká? Právě na tyto otázky hledala odpovědi v říjnovém reprezentativním výzkumu agentura STEM/MARK.
13. 11. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Největší změnou v životě člověka po diagnostikování diabetu je nutná změna stravovacích návyků, u pacientů s cukrovkou I. typu pak také nutnost pravidelné aplikace inzulínu. Tyto změny pak následně představují pro pacienty i nejvíce limitující faktory pro jejich další život.
08. 11. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Zvyšování cen másla v Evropě neobešlo ani Čechy a ani Slovensko. Letos v srpnu byla cena másla v Čechách 191,10 Kč (cca 7,2 EUR) a na Slovensku 8,3 EUR za kilogram. Z másla se tak stává při těchto cenách postupně „prémiový“ produkt.
08. 11. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Z výzkumu Nielsen Admosphere, který se uskutečnil na vzorku pětistovky respondentů internetové populace Českého národního panelu starší 15 let, vyplývá, že 60 % internetové populace využívá mobilní data ve svém telefonu a naprostá většina z nich je s rychlostí internetu spokojená.
06. 11. 2017 – GfK Czech s.r.o.
V České republice (ČR) je 6 základních skupin zákazníků nakupujících sportovní zboží, které se mezi sebou zásadně liší. Nejvíce utrácejí „nároční sportovci“. Mají příjmy, potřebu i ochotu nakupovat dražší zboží. Druhým bonitním segmentem jsou „vybavení na sport“.
02. 11. 2017 – STEM/MARK a.s.
Prezidentské volby přitahují pozornost: O to, kdo se bude ucházet o přízeň voličů v nadcházejících prezidentských volbách, se aktuálně zajímají čtyři pětiny oprávněných voličů.
30. 10. 2017 – GfK Czech s.r.o.
27 procent lidí se nechává alespoň čas od času očkovat proti chřipce. Největším motivátorem této vakcinace je doporučení lékaře. Naproti tomu ti, co očkováni nejsou, většinou vakcinaci proti tomuto onemocnění nevěří (41 procent) nebo ji považují za zbytečné vzhledem ke své osobě (36 procent). Za nejrizikovější skupinu, která by měla být očkována proti chřipce, lidé považují seniory nad 65 let.
25. 10. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Nielsen dnes oznámil spuštění Digital Ad Ratings v České republice. Tento produkt nabízí inzerentům ucelený přehled o výkonu a zásahu online reklamy napříč všemi zařízeními.
23. 10. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Spotřebitelská nálada v rámci EU se během třetího čtvrtletí nadále zlepšovala a skončila na úrovni 20,9 bodu. To je více nežli 19,1 bodu zaznamenaných na konci druhého čtvrtletí a nyní dosahuje hodnoty, jež byla naposledy dosažena na konci roku 2007.
21. 10. 2017 – MEDIAN s.r.o.
Model společnosti MEDIAN dokázal odhadnout finální výsledky voleb s přesností 0,4 procentního bodu na stranu (průměrná absolutní odchylka) již svým prvním odhadem v 14:59, tedy hodinu po uzavření volebních místností. Naše predikce odhaduje výsledky voleb tak, že na základě již sečtených okrsků modeluje výsledek v těch nesečtených.
21. 10. 2017 – STEM/MARK a.s.
Výzkumné agentury STEM/MARK a STEM realizovaly pro TV Nova exkluzivní volební projekci, jejímž cílem byla průběžně zpřesňovaná předpověď volebních výsledků na základě přicházejících výsledků prvních sčítacích okrsků.
20. 10. 2017 – Millward Brown Czech Republic s.r.o.
Agentura Kantar CZ ve spolupráci s Českou obalovou asociací Syba realizovala tento rok výzkum Cena spotřebitele v rámci soutěže OBAL ROKU 2017.
11. 10. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen Admosphere vyplývá, že nejvíce hrají lidé videohry na počítači či notebooku a smartphonu, kde se nejčastěji věnují hrám logickým nebo strategickým.
05. 10. 2017 – GfK Czech s.r.o.
Vítězem tendru „Domácí a příjezdový cestovní ruch – tracking“, organizovaného Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism, příspěvkovou organizací zřízenou Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, se stala výzkumná agentura GfK Czech.
21. 09. 2017 – IPSOS s.r.o.